6 lipiec 2023

Rozpoczął się 26. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

zdjęcie: Rozpoczął się 26. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach / fot. PAP
fot. PAP
W Międzyzdrojach rozpoczął się 26. Festiwal Gwiazd, w ramach którego odbędą się m.in. spektakle, koncerty i spotkania autorskie. Swoje dłonie w Alei Gwiazd w tym roku odciśnie pięciu artystów.
REKLAMA

"Tradycyjnie nie może zabraknąć gali odciśnięcia dłoni, a więc naszego znaku firmowego. W tym roku zrobi to pięć osób, stawiamy zdecydowanie na jakość" – mówił podczas konferencji prasowej inaugurującej Festiwal Gwiazd jego dyr. artystyczny Olaf Lubaszenko.

W tym roku odciski dłoni w Alei Gwiazd pozostawią: Ewa Gawryluk, Katarzyna Glinka, Karol Strasburger, Stefan Friedmann i Tadeusz Huk.

"Festiwal Gwiazd jest dla nas wartością dodaną, jest dla nas niezmiernie istotny i ważny, dlatego nie wyobrażamy sobie, żeby ten lipiec nie rozpoczął się kulturalnie" – przekazała podczas konferencji prasowej burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.

Festiwal zainaugurował wernisaż wystawy Andrzeja Pągowskiego "Wajda na nowo". W planach są też m.in. spotkania z filmami Andrzeja Wajdy, koncerty i trzy spektakle teatralne: "Petarda", "Lumbago" i "Niepamięć". Na scenie w amfiteatrze wystąpią: Kasia Kowalska, Urszula i IRA.

Gala odciśnięcia dłoni, odbędzie się w Alei Gwiazd w sobotę (8 lipca) o godzinie 17. Festiwal odbywa się w dniach 6-8 lipca.

Pierwszymi artystami, którzy pozostawili odciski dłoni w Międzyzdrojach byli: Janusz Gajos, Krystyna Janda, Maja Komorowska, Bogusław Linda, Daniel Olbrychski, Janusz Olejniczak, Krzysztof Piesiewicz, Zbigniew Preisner, Beata Tyszkiewicz i Zbigniew Zamachowski.

W historycznym dla Festiwalu 1996 roku, również przy Promenadzie, stanęła rzeźba: w hołdzie reżyserowi, scenarzyście i wybitnemu artyście Krzysztofowi Kieślowskiemu, który zmarł kilka miesięcy wcześniej. (PAP)

Misz/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Koszalin
18.7°C
wschód słońca: 07:00
zachód słońca: 18:28
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koszalinie

kiedy
2023-10-03 19:00
miejsce
Event Center G38, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-04 17:30
miejsce
Centrum Kultury 105 w Koszalinie,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-04 20:00
miejsce
Centrum Kultury 105 w Koszalinie,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-05 17:00
miejsce
Bałtycki Teatr Dramatyczny,...
wstęp biletowany