9 listopad 2022

Taki jak ja - więcej tolerancji to mniej agresji - warsztaty z klasami policyjnymi

zdjęcie: Taki jak ja - więcej tolerancji to mniej agresji -  warsztaty z klasami policyjnymi / fot. KMP w Koszalinie
fot. KMP w Koszalinie
Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy w ramach autorskiego programu „TAKI JAK JA – więcej tolerancji to mniej agresji” spotkali się dziś z uczniami klas policyjnych Computer College w Koszalinie. Poruszanym tematem była właśnie tolerancja, a często jej brak.
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Prewencji komendy miejskiej spotkali się z uczniami klas policyjnych, których opiekunami są od wielu lat. Ich wizyta dotyczyła bardzo ważnej kwestii, a mianowicie tolerancji, której brak często może doprowadzić do różnych form przemocy. Takich zachowań mogą doświadczyć uczniowie w domu, szkole, w mediach społecznościowych lub wśród grupy rówieśniczej.

Policjanci uświadomili uczniom co to jest brak tolerancji, omawiając konkretne przykłady. Poprzez zadania i prezentację multimedialną funkcjonariusze chcieli podnieść świadomość młodych ludzi w zakresie akceptacji odmienności.

Część spotkania z młodzieżą, policjanci poświęcili przekazując uczniom informacje na temat różnorodności rasowej, kulturowej, ideologicznej i religijnej, praw człowieka, jego poszanowania i godności. Wspólnie przez uczniów i mundurowych poruszone zostały tematy dotyczące szacunku i tolerancji, wzajemnych relacji, tolerancji wobec różności i inności, a także skutków uprzedzeń i stereotypów.

Mundurowi w trakcie spotkania wspomnieli uczniom także o odpowiedzialności karnej oraz przybliżyli sytuację życiową osób bezdomnych czy niepełnosprawnych.

Na koniec zajęć uczniowie zapoznali się z głównymi zadaniami Policji oraz strukturą wewnętrzną formacji. Ponieważ klasy o profilu policyjnym cieszą się dużym zainteresowaniem - są prowadzone rokrocznie.

Przeprowadzanie przez policjantów tego typu lekcji ma za założenie przede wszystkim kształtowanie w młodym człowieku akceptacji odmienności oraz umiejętności funkcjonowania w społecznościach lokalnych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Koszalin
0.1°C
wschód słońca: 07:50
zachód słońca: 15:37
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koszalinie

kiedy
2022-12-01 20:00
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 18:30
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny ADRIA, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Event Center G38, Koszalin,...
wstęp biletowany