12 listopad 2022

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem nad morzem

zdjęcie: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem nad morzem / fot. PAP
fot. PAP
W województwach zachodniopomorskim i pomorskim w sobotę nad morzem spodziewany jest silny wiatr. Jego porywy na Bałtyku, w środkowej strefie brzegowej, mogą osiągnąć 7 stopień w skali Beauforta. Ostrzeżenie IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni obowiązuje do godz. 13.
REKLAMA

Od rana w województwach zachodniopomorskim i pomorskim, w środkowej strefie brzegowej Bałtyku może wiać silny wiatr południowo-zachodni do zachodniego.

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni w wydanym ostrzeżeniu pierwszego stopnia podaje, że spodziewana siła wiatru to 5 do 6 w skali Beauforta, w porywach do 7.

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 13.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Koszalin
-0.4°C
wschód słońca: 07:50
zachód słońca: 15:37
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koszalinie

kiedy
2022-12-01 20:00
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 18:30
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny ADRIA, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Event Center G38, Koszalin,...
wstęp biletowany