12 wrzesień 2023

Sprawca uszkodzenia ulicznych lamp przy Alei Monte Cassino już usłyszał zarzuty

zdjęcie: Sprawca uszkodzenia ulicznych lamp przy Alei Monte Cassino już usłyszał zarzuty / fot. KMP w Koszalinie
fot. KMP w Koszalinie
Policjanci z koszalińskiej komendy wykonali czynności z 23-latkiem, podejrzanym o uszkodzenie ulicznych lamp, których wartość oszacowano na 30 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji II w Koszalinie otrzymali sygnał o tym, że na wiadukcie przy Alei Monte Cassino w Koszalinie w nocy z 7/8 września br. idący dwaj mężczyźni uszkodzili 11 ulicznych lamp. Do zgłoszenia dołączony został zapis z monitoringu, który dokładnie obrazował przebieg zdarzenia, dlatego mundurowi natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców.

Młody mężczyzna, który idąc w towarzystwie o 3 lata młodszego kolegi przy użyciu pistoletu pneumatycznego dokonał uszkodzeń lamp. Wstępna wartość strat spowodowana chuligańskim wybrykiem została oszacowana na 30 tysięcy złotych. W trakcie czynności 23-latek wskazał też policjantom miejsce, gdzie wyrzucił pistolet pneumatyczny. Mężczyzna już usłyszał zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do mieszkańców, aby wszelkie akty wandalizmu, niepokojące sytuacje natychmiast zgłaszali do koszalińskich policjantów, co pozwoli nam na szybką reakcję i ukaranie sprawców.

Niezastąpionym narzędziem jest również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której nie wychodząc z domu, przy wykorzystaniu komputera można zgłosić niepokojące nas sytuacje. Dzięki tej aplikacji mieszkańcy mają rzeczywisty wpływ na kształtowanie bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Koszalin
22.8°C
wschód słońca: 07:00
zachód słońca: 18:28
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koszalinie

kiedy
2023-10-03 19:00
miejsce
Event Center G38, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-04 17:30
miejsce
Centrum Kultury 105 w Koszalinie,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-04 20:00
miejsce
Centrum Kultury 105 w Koszalinie,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-05 17:00
miejsce
Bałtycki Teatr Dramatyczny,...
wstęp biletowany