17 listopad 2022

Przekraczasz dopuszczalną prędkość? Licz się z poważnymi konsekwencjami!

zdjęcie: Przekraczasz dopuszczalną prędkość? Licz się z poważnymi konsekwencjami! / fot. KMP w Koszalinie
fot. KMP w Koszalinie
Na drogach miasta i powiatu koszalińskiego policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków drogowych jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i przestrzegają ograniczeń.
REKLAMA

Poprawa bezpieczeństwa na drogach to jedno z priorytetowych zadań policjantów. Przez nieodpowiedzialnych kierowców wiele osób ginie lub zostaje ciężko ranne, dlatego akcje skierowane na eliminowaniu z dróg piratów drogowych są bardzo ważne. Funkcjonariusze w ramach działań „Prędkość” nie tylko sprawdzają czy kierowcy przestrzegają ograniczeń i limitów prędkości, ale także przypominali, jak ważna jest to sprawa, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie na drodze.

Umiejscowienie punktów na głównych ciągach komunikacyjnych, w których mundurowi dokonywali pomiarów nie było przypadkowe - wynikały one między innymi ze wskazań dokonywanych przez społeczeństwo na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ostatnim czasie takie sygnały były przekazywane przez mieszkańców ulicy Chałubińskiego. Tam policjanci ujawnili 8 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. Wynika to z ograniczenia na tym odcinku prędkości do 30km/h, o czym zapominają jeżdżący na pamięć kierujący.

Pamiętajmy, że zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi, które weszły w życie kierowcy, którzy nagminnie łamią przepisy muszą liczyć się ze znacznie większymi kwotami mandatów. Niewątpliwie ich znaczna wysokość może zadziałać na wyobraźnię kierowców, co w konsekwencji przełoży się na wzrost bezpieczeństwa.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Koszalin
-0.4°C
wschód słońca: 07:50
zachód słońca: 15:37
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koszalinie

kiedy
2022-12-01 20:00
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 18:30
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny ADRIA, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Event Center G38, Koszalin,...
wstęp biletowany