20 listopad 2020

„Pozory mylą – dowód nie”

fot. KMP w Koszalinie
Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy cyklicznie odwiedzają wybrane sklepy, w których sprzedawany jest alkohol, w ramach kampanii „Pozory mylą – dowód nie”. Mundurowi przypominają sprzedawcom o obowiązku ustalenia wieku młodej osoby, która zamierza go nabyć
REKLAMA

„Pozory mylą - dowód nie” to kampania, której celem jest zapobieganie sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Dlatego koszalińscy policjanci przez cały rok, ale szczególnie w okresie wolnym od szkoły zwracają uwagę na niepełnoletnią młodzież, która próbuje sięgać po papierosy czy alkohol.

Mundurowi docierają również do dorosłych, by uświadomić im skalę problemu i wskazać możliwości działania. Policjanci przypominają sprzedawcom naczelną zasadę, że alkohol i papierosy są tylko dla pełnoletnich!

Policjanci w swoich działaniach opierają się również na edukacji sprzedawców w zakresie dokładnego sprawdzania dokumentów tożsamości młodych osób. Często bowiem zdarza się, że dowód osobisty posiada osoba niepełnoletnia, a sprzedający nie sprawdza dokładnej daty urodzenia kupującego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koszalinie

kiedy
2021-02-07 10:00
miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-22 19:00
miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-08 19:00
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-18 19:00
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany