Parkuj tylko w miejscu dozwolonym!

fot. KMP w Koszalinie
Policjanci z Posterunku Policji w Mielnie przeprowadzili działania pod nazwą „Parkuj tylko w miejscu dozwolonym!”. Największą uwagę mundurowi skupili na pojazdach zaparkowanych wbrew obowiązującemu oznakowaniu.
REKLAMA

Po raz kolejny przeprowadzonymi działaniami policjanci przypomnieli odwiedzającym miejscowości nadmorskie turystom o obowiązku przestrzegania przepisów dotyczących parkowania pojazdów. Bardzo często kierowcy, nie szukają miejsca do pozostawienia auta tam, gdzie jest to dozwolone. Wybierają każdą wolną przestrzeń. Tym sposobem pojazdy pozostawiane są w obrębie chodników, pasów zieleni, przejść dla pieszych czy dróg ewakuacyjnych. Taka praktyka jest niedopuszczalna. W sytuacjach zagrożenia każdy z nas oczekuje od służb natychmiastowej i skutecznej reakcji. Nie można więc swoim nieprzemyślanym zachowaniem utrudniać podjęcia takich działań. Ponadto wszystkich kierowców obowiązują przepisy, a ich łamanie, poprzez pozostawianie pojazdów w miejscach niedozwolonych, powoduje określone konsekwencje.

Policyjne patrole pojawiły się w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych pasa nadmorskiego. Mundurowi właścicielom nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów wystawili wezwania w celu wyjaśnienia sprawy. Takie działania w trakcie sezonu letniego będą przeprowadzane regularnie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
32344
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koszalinie

kiedy
2021-02-07 10:00
miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-22 19:00
miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-08 19:00
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-18 19:00
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany