2 czerwiec 2021

Komisariat Policji w Mielnie już otwarty

fot. KMP w Koszalinie
1 czerwca oficjalnie otwarto nową siedzibę Komisariatu Policji w Mielnie. W uroczystości udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Paweł Szefernaker, Wojewoda Zachodniopomorski Pan Zbigniew Bogucki, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński oraz parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, kadry kierowniczej garnizonu zachodniopomorskiego i przedstawiciele mediów.
REKLAMA

W trakcie uroczystości ksiądz Andrzej Zaniewski – Kapelan koszalińskiej Policji poświęcił nową siedzibę mieleńskich policjantów.

Dotychczasowa siedziba Posterunku Policji w Mielnie mieściła się w budynku wspólnym z Urzędem Miejskim w Mielnie przy ul. Bolesława Chrobrego 10.

W dniu 16 sierpnia 2018 roku Starosta Koszaliński wydał decyzję o przekazaniu trwałego zarządu nieruchomością położoną w Mielnie przy ul. 6-go Marca 6 od Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie na rzecz Policji.

Zakończenie prac oraz odbiór pomieszczeń odbył się 18 marca 2021 roku. Na chwilę obecną koszt przebudowy i modernizacji budynku komisariatu wyniósł 5 372 000 złotych, w tym wyposażenie łączności i informatyki oraz wyposażenie kwaterunkowe 477 tysięcy złotych. Środki na inwestycję pochodziły z budżetu Policji oraz samorządu gminy Mielno.

Na parterze komisariatu zgodnie z zaplanowanym rozmieszczeniem znajduje się pomieszczenie dyżurnego, magazyn broni, sala odpraw, 11 pomieszczeń biurowych, serwerownia, pomieszczenia socjalne, toalety, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe, kotłownia, korytarze oraz klatka schodowa. Na piętrze znajdują się pokoje biurowe, szatnia damska i szatnia męska z zapleczem sanitarnym, klatka schodowa, korytarze, pomieszczenia gospodarcze.

Nowa siedziba Komisariatu Policji w Mielnie – została umiejscowiona w Mielnie przy ul. 6-go Marca 6. Inwestycję zaprojektowano w sposób zapewniający dostosowanie się do istniejących warunków miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Nowy obiekt poprawi warunki pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji, jak również warunki obsługi obywateli. W projekcie uwzględniono wszystkie pomieszczenia wykorzystywane do realizacji podstawowych zadań jednostki, których możliwości utworzenia nie gwarantował użytkowany dotychczas budynek. Nowa siedziba spełni wszystkie standardy, właściwe dla tego typu obiektów.

Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście oraz przedstawiciele mediów zwiedzali pomieszczenia nowego komisariatu i pokoje służbowe funkcjonariuszy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koszalinie

kiedy
2021-08-20 19:15
miejsce
Katedra Niepokalanego Poczęcia...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-21 11:00
miejsce
Plener przy zjeździe DK 11, Bonin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-21 20:00
miejsce
Dziedziniec Archiwum Państwowego,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-22 11:00
miejsce
Plener przy zjeździe DK 11, Bonin,...
wstęp biletowany