27 wrzesień 2022

Dzielnicowi kontrolują, czy rowery nie pochodzą z kradzieży

zdjęcie: Dzielnicowi kontrolują, czy rowery nie pochodzą z kradzieży / fot. KMP w Koszalinie
fot. KMP w Koszalinie
Dzielnicowi z I koszalińskiego komisariatu przeprowadzili działania, w trakcie których sprawdzali punkty sprzedaży używanych jednośladów i informowali, w jaki sposób je zabezpieczyć. Mundurowym w trakcie działań towarzyszyli słuchacze Szkoły Policji w Słupsku, którzy obecnie na terenie miasta odbywają praktykę.
REKLAMA

Każdego roku wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego policjanci otrzymują większą ilość zgłoszeń o kradzieżach jednośladów, które giną najczęściej spod sklepów, z posesji, klatek schodowych lub z niezamkniętych pomieszczeń. Zdarza się również, że złodzieje włamują się do piwnic czy garaży, gdzie rowery są przechowywane, dlatego mundurowi tego typu kontrole prowadzą cyklicznie.

Dzielnicowi z I koszalińskiego komisariatu, aby odnaleźć jak największą ilość kradzionych jednośladów, kontrolowali rowerzystów i sprawdzali czy przypadkiem jednoślady, którymi się poruszają nie pochodzą z kradzieży. Sprawdzali także punkty handlowe, które oferują do sprzedaży używane rowery.

Policjanci apelują o zwrócenie uwagi na osoby nieznajome, które oglądają pozostawione rowery i których zachowanie może wskazywać na to, że zamierzają dokonać przestępstwa. Powiadamiajmy Policję w przypadku podejrzanych zachowań innych osób. Aby uniknąć kradzieży, właściciele jednośladów muszą solidnie zabezpieczać swoje rowery oraz zwracać uwagę, w jakim miejscu je zostawiają. Podstawowe najtańsze zabezpieczenia mogą nie wystarczyć. Przecięcie prostej linki zajmuje złodziejowi tylko chwilę. Im lepsze zabezpieczenie, tym większa szansa, że złodziej odpuści sobie kradzież naszego roweru. Jeśli już zabezpieczamy nasz rower, warto robić to z głową. Wszelkie blokady, zapięcia i zabezpieczenia przeplatajmy przez koło i ramę do czegoś, czego nie można zabrać razem z całym rowerem.

Jeśli jesteś świadkiem kradzieży – REAGUJ. Nie bądź obojętny! Zawiadamiając o przestępstwie możesz pozostać anonimowy, ale przede wszystkim pamiętaj, że nie reagując – akceptujesz.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Koszalin
-0.4°C
wschód słońca: 07:50
zachód słońca: 15:37
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koszalinie

kiedy
2022-12-01 20:00
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 18:30
miejsce
Filharmonia Koszalińska, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny ADRIA, Koszalin,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Event Center G38, Koszalin,...
wstęp biletowany